15 th


Aug 2013

Rębaki, rozdrabniacze

Jeśli posiadamy ogród, prowadzimy tartak, bądź również zajmujemy się wyrębem drzew w lasach warto sięgnąć z maszyn, jakie rozdrabniają pocięte drewno na jeszcze mniejsze kawałki.

Jeśli możemy szybko posprzątać gałęzie w ogrodzie, bądź również pozbyć się produktów powstających w związku z pracą stolarską należałoby postawić na dzisiejsze rębaki do drewna. Urządzenia rozdrabniają wyroby na części o obwodzie kilku centymetrów.

Tak pocięte drewno zdoła być wykorzystane jako materiał energetyczny np. do ogrzewania pomieszczeń. Systemy zasilane spalinowo, jak również elektrycznie gwarantują doskonałą wydajność, i mobilność. Możemy podłączyć rozdrabniacz do ciągnika, aby szybciej jak również sprawniej uporządkować gałęzie z drzew, bądź również żywopłotów.

Dostawcy proponują trzy typy rozdrabniaczy. Oprócz rębaków bębnowych, zdołamy sięgnąć z maszyn tarczowych, oraz śrubowych. Systemy przyśpieszają pracę, gwarantują niskie zużycie paliwa, i są proste w użytku. Zdołają z nich korzystać także doświadczeni pracownicy tartaków i zakładów stolarskich, jak również prywatni klienci, którzy chcą uporządkować swoją działkę, bądź również przydomowy ogródek.

Chcąc pozbyć się gałęzi po wycince lasów, bądź również innego typu wyrobów należałoby już obecnie zamówić jeden z modeli rozdrabniaczy. Przetworzone drewno będzie chciało nam posłużyć jako materiał opałowy o wyśmienitych parametrach. Rębaki do drewna mają szerokie zastosowanie, działają na wysokich obrotach, gwarantują pełne bezpieczeństwo podczas prowadzonych prac. Stacjonarne czy mobilne dają wspaniałe możliwości.